Kaip išsirinkti lauko duris?

Lauko durys yra vienas esminių, pastato įvaizdį formuojančių elementų. Tai detalė, į kurią dėmesį atkreipia tiek praeiviai, tiek svečiai, o svarbiausia – kasdien jas varstyti tenka ir patiems gyventojams. Todėl svarbu, kad pasirinktas gaminys atitiktų lūkesčius, derėtų prie pastato konstrukcijų ir stiliaus, o svarbiausia – Jums patiktų. Lauko durų dizainas gali būti labai įvairus, todėl prie jas įsigyjant reikėtų tvirtai nuspręsti, kokio gaminio ieškote: dekoruoto stiklu ar vitražu, raižyto ar puošto ornamentais ir pan., kokia turėtų būti lauko durų spalva. Itin atsargiai reikėtų rinktis durų spalvą. Jei pasirinksite pietinėje namo pusėje statyti tamsios spalvos duris, tikėtina, kad jos išbluks gerokai greičiau nei šviesios. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad lauko durys turi derėti ne tik prie išorinės pastato dalies, tačiau ir viduje (pavyzdžiui, jei pastato eksterjeras yra šviesus, o interjeras – tamsus, reikia rinktis tarpinį lauko durų variantą, kuris drastiškai nesiskirtų nei nuo išorinės, nei nuo vidinės pastato apdailos). Vis dėlto, nors bendras vaizdas yra labai svarbu, lauko durų išvaizda neturėtų būti pagrindiniu, jų pasirinkimą lemiančiu veiksniu. Yra ir kur kas svarbesnių faktorių, pavyzdžiui, lauko durų kokybė. Lauko durys gaminamos iš įvairių medžiagų ar jų mišinių, todėl renkantis jas reikėtų pasidomėti, kokios buvo naudotos būtent šios prekės gamyboje, kokiomis savybėmis jos pasižymi ir pan. Kone pats svarbiausias bruožas čia turėtų būti atsparumas. Apskritai visos lauko durys turėtų būti atsparios žalingam aplinkos poveikiui – vėjui, lietui bei kitiems krituliams, nesugerti drėgmės, dėl jos poveikio neprarasti formos, neblukti nuo saulės spindulių ir t.t. Atsižvelgti reikėtų ir gyvenamosios vietos specifiką. Jei greta pastato intensyvus eismas, gyvenama arčiau prekybos centrų ar kitų didelius srautus pritraukiančių objektų, derėtų pagalvoti ir apie garso izoliaciją, kad namuose būtų ne tik gražu, tačiau ir ramu. Lauko durys nėra universalus pasirinkimas, tačiau laba funkcionalus gaminys, kurį tinkamai pasirinkus, namuose bus juntamas maksimalus komfortas.

Statybų sritis, ko gero, yra viena iš labiausiai ir sparčiausiai kintančių. Naujos technologijos, pažangūs sprendimo būdai, moderni technika ir nuolat kintančios tendencijos skatiną interjero bei eksterjero kaitą, pastatų dizainas ir stilius tampa vis įmantresnis, o lyginant su prieš kelias dešimtis metų statytais pastatais – beveik neatpažįstamas. Todėl, be abejonės, kiekvienas, ketinantis įsikurti naujos statybos name, nori ir siekia, kad jo būstas kuo modernesnis ir, žinoma, saugesnis. O kalbant apie būsto ir ypač jo viduje esančio turto saugumą, būtų neįmanoma nepaminėti šarvuotų durų. Šarvuotos durys yra vienas svarbiausių, pastato saugumą lemiančių elementų. Jos apsaugo nuo įsilaužimo, vagysčių, padeda išvengti nuostolių ir galimos didžiulės žalos, kuomet įsilaužėliai ne tik išsineša dalį turto, tačiau ir smarkiai apgadina likusį. Be to, šarvuotos durys atlieka ir dar vieną labai svarbią funkciją – jos yra tarsi jungtis tarp išorės (pastato eksterjero) ir vidaus (pastato eksterjero). Deja, tačiau prie vis modernėjančių sprendimų standartiniai šarvuotų durų variantai ne visada yra tinkami, na, o jei retkarčiais kai ką ir galima pritaikyti, nereikėtų pamiršti atvejų, kuomet standartiniai modeliai absoliučiai netinka. Paprastai tokiu atveju svarbiausiu veiksniu tampa durų matmenys, kuriuos koreguoti galimybės nėra. Ir būtent tokiu atveju derėtų žinoti, kad visada galima rinktis šarvuotų durų gamybą pagal individualų užsakymą. Tai daryti verta ne tik dėl to, kad profesionalūs meistrai gali pasiūlyti tiksliai prie Jūsų pastato specifikos tinkančių matmenų šarvuotas duris, tačiau dar ir todėl, kad Jūs nebūsite suvaržyti rinktis tik vieno ar kito modelio duris, kurios atitinka Jūsų poreikius, mat pagal individualius matmenis gali būti pagaminto bet kurios UAB „Asmodas“ siūlomos šarvuotos duris. Tokiu būdu ne tik apsaugosite savo būstą ir turtą, tačiau ir galėsite kurti vientisą interjerą bei eksterjerą, derinti patikusius raštus bei ornamentus, išlaikyti harmoniją namuose ir mėgautis šiuolaikišku bei stilingu dizainu.

Šarvo durys skirtos daugiabučiams namams paprastai būna dengiamos MDF su PVC plėvele (arba dar gali būti faneruojamos). PVC yra elastinga, vientisa, vieno sluoksnio medžiaga, kuria dengtos MDF plokštės tampa atsparesnėmis. Ši plėvelė apsaugo jas nuo žalingo aplinkos poveikio, galimos drėgmės žalos. Dengtos PVC plėvelė jos nesugeria, todėl nesideformuoja. Pati plėvelė yra gana ilgaamžė, taigi savybių nepraranda ir pati. Net po keleto eksploatacijos metų PVC plėvele išlieka standi ir tvirta, neatsilupa ar kitaip nedarko vaizdo. Dėl universalumo PVC plėvelė naudojama ne tik durų gamyboje, tačiau ir daugelyje kitų sričių.  Kodėl šarvo durų apdaila dengiama būtent ją? Pirmiausia dėl jau minėto atsparumo, kurį įgyja durų sudedamosios dalys padengtos šia plėvele. Taip pat plėvelės populiarumą lemia ir dizaino sprendimų gausa. Jis gali būti įvairiaspalvė, todėl paįvairina šarvo durų modelį. Be to, PVC plėvelė puikiai priglunda, todėl net patys įmantriausi raštai ar dekoro elementai nepraras savo žavesio ir originalumo juos padengus šia plėvele.

PVC plėvele dengtos šarvo durys gali būti naudojamos kaip buto durys. Jos estetiškai atrodo, o modelių gausa suteikia galimybę pasirinkti tiksliai tokį variantą, kuris geriausiai derės Jūsų būste. PVC plėvelė nepriekaištingai apsaugo duris nuo žalingo aplinkos poveikio, o tvirtos šarvo konstrukcijos apsaugo Jūsų namus nuo įsilaužimo. PVC plėvele dengtos šarvo durys mūsų įmonėje gali būti gaminamos pagal individualius matmenis ir poreikius, todėl kiekvienas klientas gali būti užtikrintas, kad rasime jam tinkantį sprendimą ir neteks atsisakyti patikusio modelio šarvo durų vien todėl, kad nėra Jums tinkančių matmenų gaminio. Tai ypač aktualu daugiabučių namų gyventojams. Jokių apribojimų ar suvaržymų Jūsų norams ir profesionali mūsų meistrų komanda pasirūpins, kad Jūsų namus pasiekų tinkamos šarvo durys.